Vincenc a Marta Kašpárkovi

Vincenc a Marta spolu prožili krásných 64 let. Narodili se jim celkem 3 děti - Marta, Hana a Stanislav. Postavili spolu rodinný dům v Bánově. Radovali se z 6 vnoučat (Jan a Přemysl od Marty, Miroslav a Petr od Hany, Lukáš a jediná vnučka Monika od Stanislava). Taky si ještě užili pravnoučků a pravnuček.

Jejich památka zůstane v srdcích těch, kdo je milovali.


Vincenc Kašpárek

5.4.1932 - 5.2.2016

Vincenc se narodil 5. dubna 1932 v Polichnu, vyučil se strojním zámečníkem, ale pracoval jako řidič nákladních aut a autobusů, kde jezdil zájezdy do zahraničí.

Životopis

Vincenc se narodil se 5. dubna 1932 v obci Polichno, rodičům Ludmile a Vincencovi. Vyrůstal v sedlácké rodině. Měl dva bratry Josefa a Stanislava.

Po škole se vyučil strojním zámečníkem, toto řemeslo, ale nikdy neprovozoval. Pracoval jako řidič.

Začal jezdit s nákladním autem v JZD Bánov, zde se také seznámil se svou budoucí manželkou Martou.

Po čase přešel na autobusovou dopravu, kde jezdil hlavně zájezdy do zahraničí. Byl velmi spolehlivý a rád se bavil s přáteli, pokud byl doma.

Opustil nás po těžké nemoci v roce 2016.


Marta Kašpárková

4.10.1934- 30.8.2018

Marta se narodila 4. října 1934 v Halenkovicích, pracovala jako účetní v JZD Bánov, kde se seznámila s manželem Vincencem, a v důchodu si splnila sen o vlastním obchodě s oblečením.

Životopis

Marta se narodila se 4. října 1934 v Halenkovicích rodičům Tomášovi a Veronice.

Bohužel, když jí byly 4roky, její maminka tragicky zahynula ve Zbrojovce v Bojkovicích, tak zůstaly se svou dvouletou sestrou Věrou samy. Otec se po několika letech znovu oženil s Marií a narodili se jim ještě další 3 chlapci.

Po ukončení školy nastoupila Marta jako účetní v JZD Bánov, kde se taky seznámila s budoucím manželem Vincencem Kašpárkem.

Vždy se přála mít svůj obchod, to se jí podařilo, až byla v důchodu, zřídila si obchod s oděvy. To ji velmi naplňovalo a bavilo, i když ji to stálo hodně sil.

Marta byla výjimečnou ženou, dokázala překonat mnoho životních překážek. Její životní příběh nás učí, že i v těžkých chvílích můžeme najít sílu a pokračovat dál.

Celý svůj život byla velmi aktivní, společenská, zapojovala se do veřejného života. Ráda poseděla při sklence vína s přáteli, milovala život.

Opustila nás po krátké nemoci v roce 2018.